Akademik Çeviri

Akademik Çeviri

Dil biliminde çeviri, bir yandan kaynak dilde (genellikle yazılı) sabit bir metnin anlamının hedef dile aktarılması; öte yandan, bu sürecin sonucu anlamına geldiği anlaşılmaktadır.

Çeviri, dil ve kültürel ara buluculuk (Tercüme) terimindeki yorumla çakışmaktadır. Çeviri ve yorumlama arasındaki en önemli fark, çeviriyi tekrar tekrar düzeltme yeteneğinde yatmaktadır. Tekrarlanan düzeltilebilirlik genellikle yazılı olarak veya bir ses taşıyıcısında sabitlenmiş olan bir hedef metin gerektirir ve bu nedenle tekrar tekrar düzeltilebilen benzer şekilde sabit bir kaynak metnin yanı sıra tekrar tekrar düzeltilebilir. Bununla birlikte, kaynak metin veya hedef metin sabit değilse, yalnızca bir kez sözlü olarak sunulduğundan, bir kişi tercümanlıktan bahseder.

Küresel bilimsel toplulukla yapılan akademik söylem, araştırma sonuçlarının sektördeki, hizmet sektöründeki veya disiplinler arası metodolojideki yeni bulguların pratik olarak uyarlanması kadar önemlidir. Mevcut uzman metinlerin bilime ve araştırmaya, özet veya dersten tez ve doktora sonrası tez çalışmalarına kadar dilsel olarak kesin ve uzman bir çevirisi, çeviri büromuzun Bilim Bölümünün temel yeterliliklerinden biridir. Bize metin analizinizi gönderin ve ücretsiz bir teklif alın. Ayrıca çeviri yönetimimizle önceden telefonla irtibata geçebilirsiniz.

Denemelerin, denemelerin, araştırma makalelerinin veya bilimsel makalelerin kesin çevirisi için, çeviri hizmetimiz çok dilli bir üniversite mezunu olan anadili mezunudur.

Akademik Çeviride neden Arel Tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

  • Arel Tercüme olarak; tercüman havuzumuz, teknik metinlerini mühendislik, ekonomi ve sosyal bilimlerden ve aynı zamanda doğa bilimlerinde hassas ve terminoloji doğruluğu ile işleyen doğru uzman çevirmenlere sahiptir.
  • Arel Tercüme olarak müşteri memnuniyeti ve kalite garantisi sağlayabiliyoruz.
  • Arel Tercüme olarak akademik çevirilerinizde çözüm ortağınız olalım.
  • Arel Tercüme olarak akademik çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimizle başka çözüm aramayınız.
  • Arel Tercüme olarak akademik çeviri nasıl yapılır derdine son veriyoruz. Sahasında uzman çevirmenlerimiz gözünüz arkada kalmadan akademik metinlerinizi çeviriyoruz.
  • Arel Tercüme’ye çeviri yaptırmak istediğiniz metni gönderip fiyat alınız. En ekonomik ve güvenilir tercüme işlemlerimizle işleriniz kolaylıkla çözüm bulsun.
  • Arel Tercüme güveninize daima layık olmaya çalışacaktır.
  • Arel Tercüme olarak her dilde akademik çeviri hizmetlerimiz mevcuttur. Bizi aramadan karar vermeyiniz.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?