Toplantı Tercümanlığı

Toplantı Tercümanlığı

Uluslararası Konferans Tercümanları Birliği (AIIC), tercümanı, bir konuşmacının mesajının anlamını sözlü ve başka bir dilde başka türlü anlamayan dinleyicilere iletme uygulaması olarak tanımlar.

Tercüman Bu Bağlamda Nasıl Çalışır?

Bir iş tercümanı, iş görüşmeleri, çalışma ziyaretleri veya eğitim oturumları gibi bağlamlarda çalışır. Buradaki en yaygın yöntem, diyalog tercümanlığıdır; buradaki tercüman, aynı anda birkaç cümleyi yorumlamaktadır. Bazı durumlarda, fısıldayan simültane tercümanlık tercih edilir. Bu konuşmacı konuşurken sessizce tercümanlık içerir. Bir tercüman aynı anda birkaç kişi için fısıldayan tercümanlık yapacaksa, genellikle taşınabilir ekipmana ihtiyaç vardır.

Konferans tercümanı çoğunlukla, birden fazla dilde tercümana ihtiyaç duyulan birçok katılımcıyla yapılan konferanslarda ve diğer toplantılarda yapılır. Bu gibi durumlarda en etkili ve en basit çözüm, tercümanların ses geçirmez kabinlerde nerede oturduğunu ve konuşmacı konuşurken aynı anda yorum yapmaktır. Dinleyiciler, yorumlu konuşmayı, orijinal konuşma ile aynı anda, kişisel kulaklıklarla dinlerler.

İş veya konferans tercümanına ihtiyacınız varsa veya yalnızca farklı toplantı bağlamları için mevcut seçenekleri tartışmak istiyorsanız, hemen iletişime geçin – Arel Tercüme olarak bilgi ve deneyim zenginliğine sahibiz!

Sözlü Çeviri Becerileri

Bir tercümanın hangi becerilere ihtiyacı vardır? Sağlam bir ana dilin ve en az iki veya üç diğer dilin mükemmel bir şekilde anlaşılmasının yanı sıra, tercümanların ayrıca bir mesajı hızlı bir şekilde analiz etme ve iyi bir şekilde iletme yeteneği gibi birçok başka beceri ve niteliğe sahip olmaları gerekir. Ayrıca esnek olmalı, baskı ve stresle başa çıkabilmeli ve son derece meraklı olmalıdır.

  • Arel Tercüme olarak İş toplantılarınızda tercüman ihtiyaçlarınızı biz karşılayalım.
  • Arel Tercüme olarak iş hayatınızda yabacı şirketlerle görüşmelerinizde tecrübeli çevirmenlerimiz işinizi kolaylaştırsın.
  • Arel Tercüme olarak aile sıcaklığıyla işlerinizde size ve firmanıza katkı sağlayalım
  • Arel Tercüme olarak en ekonomik şartlarda ve tecrübeli kadromuzla hizmet vermekteyiz.
  • Arel Tercüme olarak biz daima sizlerin yanındayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?