Yunanca Tercüme

Yunanca Tercüme

Yunanistan Ekonomik Durumu

Yunanistan gayrisafi yurtiçi hasıla 2018 yılında% + 1.9 oranında büyümüştür. 2019 için önceki durum tahmini% + 2.5 idi. Önceki yıllarda olduğu gibi, çok iyimser olduğunu kanıtlayabilir. İkinci çeyrekte, zayıf bir başlangıçtan sonra (+% 1.3 Q1),% 1.9 artış gösterdi. AB Komisyonu% + 2.2 ve IOBE ekonomi enstitüsü% + 1.8 öngörüyor. Merkez Bankası’na (BOG) göre, küresel ekonomideki yakınlaşmamış krizin olumsuz etkileri krizden sonra yakalanan bir süreçle dengelenebilir. % + 1.9 büyüme öngörüyor. Yeni görev yapan hükümetin ekonomik ve yatırım dostu önlemlerinin 2019’da ne kadar etkili olacağı henüz bilinmiyor. Merkez Bankası, özellikle 2019’da ihracatı önemli bir ekonomik teşvik olarak görüyor

Özel Gelişmeler

Avrupa seçimleri Başbakan Alexis Tsipras tarafından güven oyu olarak ilan edildi. Cepheye bir kaçışta, daha önce planlanan sonbaharda yapılan parlamento seçimlerini başlatmaya karar verdi. Seçim yenilgisinden iki hafta sonra, Cumhurbaşkanı’na yeni seçimler için başvurdu ve 7 Temmuz tarihini belirledi. %58’lik bir katılım oranıyla %39,85’i, iş yanlısı lider Kyriakos Mitsotakis başkanlığındaki muhafazakar Nea Dimokratia’ya mecliste salt çoğunluğun iktidarı olması için oy verdi.

İlk reform tedbirleri paketi 30.7’de yeni seçilen Yunanistan Parlamentosu tarafından kabul edildi. kabul etti. ENFIA emlak vergisinde katma değer bazında %10 ile %30 arasında bir azalma içerir ortalama %22. Dört milyon Yunanlı doğrudan bundan yararlanıyor. Devletin maliyetinin yılda yaklaşık 205 milyon avro olduğu tahmin ediliyor. Düşük ücretli işçiler için ücret ve gelir vergisi %22’den %9’a düşürülecek. Devlete borçlarını taksitle ancak daha iyi şartlarla ödeme imkânı da vardır. Ödenmemiş miktarlar şu anda 104 milyar Euro’dur. Bir sonraki adımda, 2019 mali yılı için kurumlar vergisinde %28’den %24’e bir düşüş şirketlere 2020’de rahatlama sağlayacaktır. 2021 için %20’ye kadar bir indirim yapılması planlanmaktadır.

Ağustos 2019’da İş Ortamı (ESI), esas olarak hükümetin değişmesine ve ilgili ilk önlem paketine cevaben 108,4 puana yükseldi. Böylece, 2007’den bu yana elde edilen en yüksek nokta değil, aynı zamanda bir bütün olarak avro bölgesindeki 103,1 puan ortalamasının oldukça üzerinde gerçekleşmiştir.

Sermaye piyasasında önceden övgü vardı. Yedi yıllık bir devlet tahvili konusu beş defa abonelikten çıkarıldı. Verim %1,87 idi. Yunanistan için tarihi bir düşüş. 10 yıllık tahvillerin getirisi eylül ayında %1,60’a, bir yıllık hazine bonosundan %0,29’a geriledi. Bu, Avrupa’nın eski sorunlu çocuğunun ABD’den daha iyi koşulları finanse etmesini sağlayacaktır.

Neden Yunanca çeviride Arel tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Yunanistan arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Yunanca -Türkçe veya Türkçe- Yunanca dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Yunanistan -Türkiye veya Türkiye- Yunanistan arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Tercüme hizmetlerimizle Yunancadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca -Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Yunanca Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Yunanca Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartalda Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?