Gürcüce Tercüme

Gürcüce Tercüme

Gürcistan ekonomisi 2003’teki Gül Devrimi’nden bu yana olumlu bir şekilde gelişti. Büyüme oranları, devrimden sonraki ilk yıllarda hala iki haneli rakamdayken, 2015 ve 2016 yıllarında ekonomik büyüme zayıflamış ve %3 civarında “sadece” olmuştur. 2017’den bu yana büyüme %5,0 gibi istikrarlı bir şekilde sabitlendi. 2021 yılına kadar önümüzdeki yıllarda %4,5-5 arasında sürekli bir büyüme bekleniyor.

Geçici olarak düşük büyümenin nedenleri, diğer şeylerin yanı sıra, Rus ekonomik krizinin etkileri ve Gürcü para birimi GEL’in (Lari) keskin bir şekilde değer kaybetmesiydi. 2017’den bu yana ekonomik büyümenin tekrar artması, esas olarak yerel tüketici talebinden, ihracatın artmasından ve Rusya ile ilişkilerin iyileşmesinden kaynaklandı. Yeni turizm kayıtları da Gürcistan ekonomisi için son derece olumluydu.

AB ile Ortaklık Anlaşmasının onaylanmasıyla, Gürcistan’ı “Avrupa dostu” yapmak için birçok reform başlatılmıştır. Reform sürecine destek olarak, Gürcistan, enerji, ulaştırma ve altyapı sektörleri dahil olmak üzere uluslararası destek programlarından fon çekebiliyor. Derin Serbest Ticaret Anlaşması’nın uygulanmasıyla birlikte, AB ile dış ticaret artmaya devam edecektir. Şimdiye kadar geçerli Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (APS), DCFTA tarafından iptal edilir. 2017 yılının Mart ayında, uzun görüşmelerden sonra, Gürcistan vatandaşlarına yönelik vizesiz rejim nihayet yürürlüğe girdi. Schengen bölgesine giriş artık vize olmadan mümkün.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Gürcistan arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Gürcüce -Türkçe veya Türkçe- Gürcüce dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Gürcistan-Türkiye veya Türkiye-Gürcistan arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Tercüme hizmetlerimizle Gürcüceden-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce -Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Gürcüce Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Gürcüce Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Arel Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?