Norveççe Tercüme

Norveççe Tercüme

Norveç, ekonomik çıktısı birkaç on yılda %20 ile %25 arasında değişen, açık deniz sektörüne (petrol ve gaz sektörü) kadar gelişmiş bir sanayileşmiş ülkedir. Bu nedenle, Norveç’in ekonomik araştırmacıları, her iki alandaki gelişimin farklılaştırılmış değerlendirmesine önem vermektedir. Başka bir deyişle, geleneksel anakara ekonomisine ek olarak, Kuzey Denizi’nin derinliklerinden gelen muazzam zenginlik sayesinde, uzun yıllar boyunca büyük darbeler ortaya çıkmıştır. Ekonomik veriler, genel ekonomik büyümenin açık deniz endüstrisinin başarısından nasıl etkilendiğini açıkça göstermektedir. D. h. Petrol ve gaz performansı da dahil olmak üzere toplam büyüme, ülke ekonomisine göre yüzde 4 puan daha yüksekti.

Bu, Norveç hükümetinin hane halkı tüketimini etkileyen genişleyici bir maliye politikası izlemesini sağlar. Norveç’in ekonomik araştırmacıları, Norveç endüstrisi içindeki bir kayma ile başka şeylerin yanı sıra, yine daha az inşaat, daha fazla deniz ve diğer sektörler tarafından karakterize edilecek olan genel olarak olumlu bir gelişme bekliyor. Spesifik olarak, 2019 ve 2020 için sırasıyla %1,8 ve %1,9 artış öngörüyorlar.

Petrol ve gaz endüstrisi tarafından yapılan yatırım harcaması 2019’da 3 milyar avro artarak yaklaşık 19 milyar avroya yükselecek. En büyük projeler Johan Svedrup 2 ve Castberg’dir. Yatırım büyümesi de ana ekonomiyi artırıyor. Norveç İstatistik Ofisi (SSB) tarafından yapılan araştırmalara göre, imalat sanayii 2019’da 2019’dan üçte birinden fazla olan 2019’da 3,3 milyar avro harcamayı planlıyor. Enerji tedarikçilerinin 2019’a yatırım niyetleri yaklaşık 4,3 milyar avro civarında Bir önceki yıla göre yüzde 4 daha fazla.

Ancak, 2020 için tahminler çok daha az iyimser. Tek başına madencilik sektörü yatırımlarını artırmak istiyor: 2020’deki yatırım hacminin bir önceki yıla göre yaklaşık 230 milyon avro gibi yarısı kadar olması bekleniyor. Petrol ve gaz üreticileri yüzde 5 daha küçük yatırım bütçesi planlıyor, yüzde 20 kamu hizmetleri ve yüzde 30 daha az üretim yapıyorlar.

Neden Arel Tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Norveç arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Norveççe -Türkçe veya Türkçe- Norveççe dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Norveç-Türkiye veya Türkiye- Norveççe arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Tercüme hizmetlerimizle Norveççeden-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Norveççe Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Norveççe Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartalda Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?