Lehçe Tercüme

Lehçe Tercüme

Genel olarak, Polonya ekonomisi iyi gidiyor. Polonya ekonomisi istikrarlı bir şekilde büyüyor ve 2008’den itibaren küresel finansal kriz bile Polonya’yı iyi bir şekilde yıprattı. Toplam ekonomik çıktının yüzde 57,4’ünde, hizmetler şimdi en önemlileri. Bu bankacılık, telekomünikasyon ve turizm içerir. Özellikle Krakow, Varşova ve Gdansk’a her yıl birçok ziyaretçi geliyor. Ancak doğa severler birçok güzel bölge bulacaklar.

Yüzde 40,2 ile sanayi atıyor. Örneğin, makineler, arabalar ve gemiler inşa ediliyor ve yiyecek, ilaç, mobilya ve tekstil ürünleri üretiliyor. altyapı büyük ölçüde son yıllarda geliştirildi. Böylece otoyollar yapıldı ve mevcut yollar onarıldı.

Polonya’da Tahıllar

Uzun zamandır tarım Polonya’nın en önemli gelir kaynağıydı. Arazi alanın yaklaşık yarısı tarladır. Bugün ise, Polonyalıların yalnızca yüzde 11,5’i tarımda çalışıyor ve hatta ekonominin sadece yüzde 2,4’ünü oluşturuyor. Patates, buğday, çavdar, elma ve çeşitli sebzeler yetiştiriyor. Hasadın yaklaşık yarısı kendi ülkelerinde tüketiliyor.

Polonya’da Madencilik: Bakır ve Gümüş

Polonya geleneksel olarak aynı zamanda bir maden ülkesidir. Bakır ve gümüş için Polonya, dünyadaki en büyük sponsorlardan biridir. Alüminyum, altın ve kurşun da mayınlı.

Polonya çok ihraç ediyor. En büyük ticaret ortağı Almanya. Bunu İngiltere, Çek Cumhuriyeti ve Fransa izlemektedir. Örneğin, makineler, otomobil parçaları ve kimyasal ürünler ihraç edilmektedir. Almanya ayrıca, Polonya’nın ithalat için en büyük ticaret ortağıdır.

İşsizlik genel olarak düşüktür ancak çok eşitsiz bir şekilde dağılmıştır. Büyük şehirlerde düşük, ama Masuria gibi bölgelerde çok yüksektir.

Neden Arel Tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Polonya arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Lehçe-Türkçe veya Türkçe- Lehçe dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Polonya-Türkiye veya Türkiye-Polonya arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Tercüme hizmetlerimizle Lehçeden-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Lehçe Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Lehçe Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartalda Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?