Hırvatça Tercüme

Hırvatça Tercüme

Hırvat ekonomisi, daha yavaş olsa da iyileşmeye devam ediyor. Büyümenin kilit faktörleri, artan hane halkı gelirinden ve işsizliğin azalmasından, güçlü turizm endüstrisinden ve AB finansmanının daha iyi kullanılmasından faydalanan özel tüketimdir. EBRD, 2018’de yüzde 2,6’dan 2019’da yüzde 2,6’dan GSYİH büyümesinde bir yavaşlama olacağını öngörüyor. Halen, uzun vadede işgücü sıkıntısını gidermek için, başta özelleştirme ve eğitim sistemi olmak üzere, ekonominin güçlenmesini sürdürmek için hala reform ihtiyacı var. Viyana Uluslararası Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü’ne (wiiw) göre, 2018’deki işsizlik oranı sadece yüzde dokuzun altındaydı. Aynı zamanda, ülke, yalnızca Hırvat hükümetinin yoğun müdahalesiyle önlenebilecek olan ticaret ve sanayi Agrokor iflasına yakın etkilerin etkisiyle mücadele etmeye devam ediyor. Hizmetler, Akdeniz’de GSYH’nin yaklaşık %60’ını oluştururken, turizm yalnızca beşte birine katkıda bulunuyor. Sonuç olarak, Hırvatistan finans, telekomünikasyon ve emlak sektörüne yatırım çekiyor. Kuzey Adriyatik’te sıvılaştırılmış bir doğal gaz terminalinin yapımı ve doğal gaz boru hattı ağının genişletilmesi ve bunun Adriyatik gaz boru hattına (TAP) bağlanması, Hırvatistan’ı doğal gaz arzı için bölgesel merkez haline getirebilir. Hizmetler, Akdeniz’de GSYH’nin yaklaşık %60’ını oluştururken, turizm yalnızca beşte birine katkıda bulunuyor. Sonuç olarak, Hırvatistan finans, telekomünikasyon ve emlak sektörüne yatırım çekiyor. Kuzey Adriyatik’te sıvılaştırılmış bir doğal gaz terminalinin yapımı ve doğal gaz boru hattı ağının genişletilmesi ve bunun Adriyatik gaz boru hattına (TAP) bağlanması, Hırvatistan’ı doğal gaz arzı için bölgesel merkez haline getirebilir. Hizmetler, Akdeniz’de GSYH’nin yaklaşık %60’ını oluştururken, turizm yalnızca beşte birine katkıda bulunuyor. Sonuç olarak, Hırvatistan finans, telekomünikasyon ve emlak sektörüne yatırım çekiyor. Kuzey Adriyatik’te sıvılaştırılmış bir doğal gaz terminalinin yapımı ve doğal gaz boru hattı ağının genişletilmesi ve bunun Adriyatik gaz boru hattına (TAP) bağlanması, Hırvatistan’ı doğal gaz arzı için bölgesel merkez haline getirebilir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Hırvatistan arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Hırvatça -Türkçe veya Türkçe- Hırvatça dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Hırvatistan -Türkiye veya Türkiye- Hırvatistan arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Tercüme hizmetlerimizle Hırvatçadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça -Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Hırvatça Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe-Hırvatça Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Arel Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?