Ermenice Tercüme

Ermenice Tercüme

Ermenistan Kafkasya’da bulunuyor. Gürcistan’ı kuzeye, Azerbaycan’ı doğuya, İran’ı güneyine ve Türkiye’yi batısına sınırlar. Bugünün Ermenistan’ı 29.800 kmqu bir alanı kaplamaktadır ve Cumhuriyet’in ortalama yüksekliği deniz seviyesinden 1.800 m yüksektir. En yüksek nokta Ağrı Dağı (4090 m), en düşük nokta ise Bordo Nehri kıyısında 400 m yüksekliktedir. Başkent Erivan’dır. 2003 nüfus sayımına göre, Ermenistan’ın 1,1 milyonu Erivan’da yaşayan 3,2 milyon nüfusu var.

Ermenistan’da iklim kuru karasaldır. Yılda günler çoğunlukla güneşlidir. Yazlar sıcak, 22C- 36C sıcaklıkta. Kış kısa, ortalama sıcaklık -15C- -1C’dir. Yüksek dağların dorukları sonsuz karla kaplıdır, ancak yamaçlar meralarla kaplıdır. En iyi seyahat süreleri ilkbahar ve sonbahardır.

Ermeni para birimi Dram (AMD) olarak adlandırılır. 1993’den beri tanıtıldı. Banknotlar 1000, 5000, 10000, 20000, 50000, 100000, Dolaşımdaki Dram değerindedir. Madeni paralar 500, 200, 100, 50, 20 ve 10 dram değerindedir. Bankalarda veya döviz bürosunda istediğiniz zaman parayı değiştirebilirsiniz.

Resmi dil, Hint-Avrupa dillerine ait olan Ermeni’dir. Bunlar arasında Ermeni kendi şubesini oluşturur. Ermenice, diğerlerinden oldukça farklı olan kendi alfabesiyle yazılmıştır. Ancak dükkanlarda ve tüm kamu evlerinde Latin alfabesiyle de işaretler var. Burada Ermenice yanı sıra Rusça da konuşuluyor. Birçoğu da İngilizce konuşabiliyor.

Ermenistan’da egemen din, 301 yılında Ermenistan’da devlet dini olarak kabul edilen Hıristiyanlıktır. Din burada çok derin ve sağlam köklere sahiptir. Ermenilerin en büyük kısmı Ermeni Apostolik Kilisesi’ne aittir. Ermeni Apostolik Kilisesi’nin başı Catholicos Aller Armenier’dir. Katolikos’un koltuğu Echmiadzin’dedir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Ermenistan arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Ermenice -Türkçe veya Türkçe- Ermenice dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Ermenistan-Türkiye veya Türkiye- Ermenistan arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Tercüme hizmetlerimizle Ermeniceden-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice -Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Ermenice Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Ermenice Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartal Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?