Sırpça Tercüme

Sırpça Tercüme

Sırp ekonomisinin güçlenmesi, uzun yıllardır ana iç politik sorunlardan biri olmuştur. As AB -Beitrittskandidat Sırbistan uyum için çaba AB standartlarına. Ekonomik veriler, mali konsolidasyonda büyük başarılar ve genel ekonomik kalkınmada hafif bir iyileşme göstermektedir. 2016 yılında gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) %2,7 oranında büyümüştür. Net ortalama gelir ayda 375 avro civarında.

Sırbistan, Kasım 2014’te, ülkenin kendisini ekonomik yapısal reformlar ve tasarruf tedbirleri konusunda taahhüt ettiği Uluslararası Para Fonu (IMF) ile bir stand-by anlaşması imzaladı. Diğer şeylerin yanı sıra, bu, memurlar için maaş kesintileri, özelleştirme, sübvansiyon kesintileri, iş hukukunun modernizasyonu ve aynı zamanda kara ekonominin ve yolsuzlukla mücadelenin etkili bir biçimde mücadele edilmesini de içermektedir. 500’den fazla devlete ait şirket özelleştirilecek veya yaralanacak.

Başlıca Ekonomik Sektörler

Gayri safi yurtiçi hasılanın %50’sinin neredeyse bir kısmının payı ile hizmet sektörü Sırp ekonomisinde merkezi bir rol oynamaktadır. Önemli sanayi, iklimsel etkiler nedeniyle büyük ölçüde farklılıklar gösteren tarımdır (gıda işleme dahil). Sırp gayrisafi yurtiçi hasıladaki tarımın payı düşme eğiliminde olsa da çalışanların payı hala %20 civarındadır. Endüstri ve madencilik Sırp gayrisafi yurtiçi hasılanın %20’sini oluşturuyor. Eski Yugoslavya’daki iyi gelişmiş endüstri artık modası geçmiş durumda ve devlete ait bazı işletmelerde sadece çok az ve çok az rekabetçi kalite üretiliyor. Batı pazarlarında endüstriyel ürün satış fırsatlarını gerçekleştirmek, yeterli miktarda yabancı sermaye birikimi ve modern makine ithalatının yanı sıra yeterli yatırım sermayesi gerektirecektir. Dolayısıyla yabancı yatırımlar devlet tarafından karşılanır ve desteklenir. Sübvansiyon sistemi, Sırbistan Kalkınma Ajansı (RAS) tarafından yönetilmektedir.

Kısa ve orta vadede, altyapı rehabilitasyonundaki projelerin Belgrad şehrinin atık su projeleri, demiryolları ve otoyol inşaatları dahil olmak üzere yabancı şirketlere ilgi göstermesi muhtemel.

Neden Arel Tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Sırbistan arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Sırpça-Türkçe veya Türkçe- Sırpça dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Sırbistan-Türkiye veya Türkiye-Sırbistan arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Tercüme hizmetlerimizle Sırpçadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Sırpça Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Sırpça Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartalda Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?