Urduca Tercüme

Urduca Tercüme

Ekonomik Durum

Pakistan’ın cari işlemler açığı, 2016’nın sonundan bu yana istikrarlı bir şekilde artmakta ve 2018’de -6,3 milyar ABD doları olan tarihi yüksek seviyesine (GSYH’nin %8,5’i) ulaşmıştır. Kriz birkaç kritik faktörün anlaşılmasıyla tetiklendi: Pakistan ihracat endüstrisinin Hindistan ve Bangladeş’e göre daha zayıf performansı, finansal sistemin denetimindeki eksiklik ve gelecekteki petrol fiyat artışlarına döviz rezervlerinin yatırılmaması nedeniyle vergi kaçakçılığı ve sermaye uçuşu (yaklaşık üçte biri) İthalatta, petrol fiyatının ülkenin finansal yönetimi üzerinde güçlü bir etkisi vardır). Ayrıca, altyapı projeleri gerçekleştirildi, sadece yurtdışındaki borçlulukla finanse edilir ve bunun için gereken malları yurt dışından ithal ederek uygulanabilir. Aynı zamanda, Pakistan rupisinin döviz kuru suni olarak yüksek tutuldu ve bu da ihracatı yavaşlattı.

Özel Gelişmeler

Şimdilik en önemli zorluk, aynı zamanda seçim vaatlerini tehlikeye sokan ve bunlara uyan (10 milyon yeni iş, 5 milyon yeni ev) bir bütçe ve cari hesap krizinin önlenmesidir. İhracatın azalması ve döviz rezervlerinin azalmasıyla birlikte hızla artan ithalat, kasıtlı devalüasyon ile birlikte ithalat kısıtlamaları gerektirmektedir. Bunlar aynı zamanda yatırımcıları etkiledi, dış yatırımı yavaşlattı ve büyümeyi yavaşlattı. Eski hükümet halihazırda yüksek beygir gücüne sahip otomobiller, yüksek fiyatlı yiyecek ve elektronik ürünler gibi lüks ürünlere sert tarifeler uygulamıştı. Bununla beraber, bir ithalat 4-5 milyar USD azalış bekliyor.

Neden Urduca çeviride Arel Tercümeyi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Urduca Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Pakistan arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Urduca -Türkçe veya Türkçe- Urduca dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Pakistan-Türkiye veya Türkiye- Pakistan arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Tercüme hizmetlerimizle Urducadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Urduca Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Urduca Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartalda Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?