İbranice Tercüme

İbranice Tercüme

İsrail bölgede istikrarlı bir büyüme pazarı olmaya devam ediyor. % + 3,3 seviyesinde, İsrail ekonomisi bir bütün olarak 2018’de güçlü bir şekilde büyümeye devam etti. OECD, toplam GSYİH büyümesini 2019’da %3,1, 2020’de %3,3 olarak tahmin ediyor. Yüksek teknoloji sektörü, ekonomik büyümenin ana itici gücü olmaya devam ediyor. GSYH’nin yaklaşık %15’i bu sektöre bağlanıyor. Hizmet ihracatı- özellikle ileri teknoloji sektöründe- 2018’de %12 artacak, ilk defa 2019’un ilk yarısındaki artış eğilimi ile 50 milyar doların üzerine çıkacak ve Avrupa Birliği’ne yapılan ihracat %20’lik bir büyüme kaydetti. Uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard & Poor, İsrail’in tarihinde ilk defa kredi notunu AA’ya çıkardı- Fitch son zamanlarda İsrail’i A + olarak derecelendirdi. Bu olumlu gelişmeler, daha çok yabancı yatırımcıyı, özellikle de İsrail’in yüksek teknoloji ürünü bir güç kaynağı ve güçlü ekonomik büyümeyi sürdürme pozisyonu tarafından teşvik edilen ABD yatırımcılarını çekiyor. Yabancı yatırımların payı son 2 yılda istikrarlı bir şekilde artmış ve toplam %77 olmuştur. Şu anda İsrail’de 530’dan fazla çokuluslu şirket var. İşsizlik oranı 2019’un ilk yarısında %3,8’e geriledi, ancak verimlilik sorunlu olmaya devam ediyor. Verimlilik oranının düşük olması nedeniyle İsrailliler OECD ortalamasından daha uzun çalışıyor (tüm OECD ülkelerinin en uzun 7’si). Ayrıca, İsrail, OECD’ye üye olan tüm ülkelerin en yüksek yoksulluk oranına sahip. İsrail Merkez Bankası, Kasım 2018’deki uzun bir tarihsel düşüklükten sonra faiz oranını 0 olarak belirledi.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, İbranice Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle İsrail arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki İbranice -Türkçe veya Türkçe- İbranice dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de İsrail -Türkiye veya Türkiye- İsrail arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Tercüme hizmetlerimizle İbraniceden-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, İbranice Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe-İbranice Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartal Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?