Çince Tercüme

Çince Tercüme

Çin’in ekonomik özgürlük puanı 58.4’tür ve ekonomisi 2019 Endeksinde 100’üncü sıradadır. Mali puanda keskin bir düşüşü aşan yargı etkinliği ve iş özgürlüğü puanları daha yüksek olmak üzere toplam puanı 0,6 puan artmıştır. Çin, Asya-Pasifik bölgesindeki 43 ülke arasında 20. sırada olup, genel puanı bölgesel ve dünya ortalamalarının altındadır.

ABD-Çin ekonomik ilişkilerinde artan gerilimler ticari belirsizlikleri artırdı ve etkileyici büyüme oranlarına rağmen, hükümet 2018’de gelecekteki büyümeye yönelik artan riskleri azaltmak için daha gevşek ekonomik politikalar benimsedi. Çin “çoğunlukla özgür” olmaya devam ediyor. Şeffaf olmayan devlete ait işletmeler finansal sektöre ve birçok temel sektöre hâkim durumda. “Çin Özelliklerine Sahip Sosyalizm” resmî ideolojisi liberalleşmeyi soğuttu, ticaretçiliğe olan güvenini arttırdı, ticarete ve yatırıma bürokratik engeller getirdi, hukukun üstünlüğünü zayıflattı ve daha dinamik ekonomik kalkınmayı engelleyen yüce çıkarlara karşı direnci güçlendirdi.

Çin’deki tüm topraklar devlete aittir ve yabancı fikri mülkiyet haklarının korunması yetersizdir. Yargı sistemi, devlet kurumları ve Çin Komünist Partisi tarafından ağır şekilde etkilenmektedir. Yolsuzluk endemik olmaya devam ediyor ve liderlik, varlıkların yetkililer tarafından kamuya açıklanmasını istemek, gerçekten bağımsız denetim organları oluşturmak veya gazeteciler üzerindeki siyasi kısıtlamaları kaldırmak gibi temel reformları reddetti.

Asgari sermaye ihtiyacının ortadan kaldırılması, yeni bir işletme kurmayı daha kolay hale getirmiştir, ancak genel düzenleme çerçevesi karmaşık ve düzensiz kalmaktadır. İşgücü piyasası sıkı bir şekilde kontrol altında tutulmaya devam ediyor. İşgücü meseleleriyle ilgili uygulama kuralları genellikle ajanstan acenteye farklılık gösterir ve iş yasaları farklı yerlerde farklı şekilde uygulanır. Hükümet, devlete ait sayısız işletmeyi sübvanse etmektedir ve temel mal ve hizmetler için fiyat kontrollerini üstlenmektedir.

 • Arel Tercüme olarak, Çince Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Çin arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Çince-Türkçe veya Türkçe- Çince dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Çin -Türkiye veya Türkiye- Çin arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Tercüme hizmetlerimizle Çinceden-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Çince -Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Çince Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Çince Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartal Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?