İspanyolca Tercüme

İspanyolca Tercüme

İspanya’nın ekonomik özgürlük puanı 65.7 olup, ekonomisi 2019 Endeksinde 57’nci en özgür. Genel puanı 0,6 puan artarak mali sağlıktaki önemli bir artış, yargı etkinliği için puandaki keskin bir düşüşü telafi etti. İspanya, Avrupa bölgesindeki 44 ülke arasında 28. sıradadır ve genel puanı bölgesel ortalamanın altında ancak dünya ortalamasının üzerindedir.

1975’te demokrasiye geri döndüğünden beri İspanya, avro bölgesinin dördüncü en büyük ekonomisi haline geldi. Avrupa göç krizi 2018’de, deniz yoluyla gelen göçmenlerin yaklaşık yarısı İspanya’ya düştüğü için alevlendi. Madrid’deki hükümet, Ekim 2017’deki bağımsızlık referandumundan sonra Katalonya’daki sahte bölgesel hükümeti kaldırdığını, ancak yasadışı kabul edildiğini belirtti. Eski Başbakan Mariano Rajoy, 2018’de güvenmeyen bir meclis oylamasını kaybetti ve orta sol İspanyol Sosyalist İşçi Partisi’nden Pedro Sánchez, zayıf bir azınlık hükümetinin başbakanı olarak göreve başladı. İspanya’nın çeşitlendirilmiş ekonomisi; imalat, finansal hizmetler, eczacılık, tekstil ve konfeksiyon, ayakkabı, kimyasallar ve gelişen turizm endüstrisini içerir. İşsizlik hala yüksek.

İspanya hukuku mülkiyet haklarını korur. Arazi kayıt sistemi katıdır ancak verimli çalışır. Dava biriktirme davaları genellikle mahkemelerin aşırı yüklenmesini sağlar ve adaletin teslimini geciktirir. Yolsuzlukla mücadele yasaları genel olarak tek tip bir şekilde uygulanmasına rağmen, önceki hükümet bir rüşvet skandalıyla düştü. Eleştirmenler genellikle devlet kurumlarını bütünlük eksikliği veya teşvik edecek mekanizmalardan dolayı suçluyor.

Bireysel gelir vergisi oranı %45 ve en yüksek kurumlar vergisi oranı %25’tir. Diğer vergiler katma değer vergisi içerir. Genel vergi yükü toplam yurtiçi gelirin yüzde 33,5’ine eşittir. Geçtiğimiz üç yıl boyunca, devlet harcamaları ülkenin üretiminin (GSYH) %42,3’ünü oluşturuyor ve bütçe açıkları GSYİH’nın %4,3’ünü oluşturuyor. Kamu borcu GSYİH’nın yüzde 98,4’üne eşittir.

Bir iş kurma prosedürleri iyileştirildi ve lisans gereksinimlerinin sayısı azaltıldı, ancak genel düzenleyici ortam oldukça ağır. Son önemli yapısal reform 2012 yılında işgücü piyasası reformlarının kabul edildiği bir zamanda gerçekleşmiştir. Fiyat kontrolleri tamamen ortadan kalktı, ancak hükümet ihale sistemi lehine kömür ve yenilenebilir enerji sübvansiyonlarına son verdi.

İhracatın ve ithalatın kombine değeri GSYİH’nın yüzde 65,5’ine eşittir. Ortalama uygulanan tarife oranı yüzde 2,0’dir. İspanya, teknik ve ürüne özel düzenlemeler, sübvansiyonlar ve kotalar dahil olmak üzere, AB’ye yönelik bir dizi ticaret dışı ticaret engelini uygulamaktadır. Sektörlerin çoğu yabancı yatırımlara açık. Finansal sektörün genel durumu iyileşmeye devam ediyor. Bankacılık hizmetlerinin kullanımı yetişkin nüfus arasında neredeyse evrenseldir.

 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle, İspanyolca konuşan ülkeler arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki İspanyolca-Türkçe veya Türkçe-İspanyolca dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de İspanyolca konuşan ülkeler-Türkiye veya Türkiye-İspanyolca konuşan ülkeler arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Tercüme hizmetlerimizle İspanyolcadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, İspanyolca Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe-İspanyolca Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüm, Arel Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?