Japonca Tercüme

Japonca Tercüme

Japonya, dünyadaki en gelişmiş ikinci ekonomi, nominal GSYH’nin üçüncü, en yüksek nüfus ise 4’ü. Ülke, en büyük elektronik eşya endüstrisi ve patent başvuruları olan dünyanın en yenilikçi ekonomilerinden biridir. Japonya aynı zamanda lider kamu borç oranına sahip dünyanın en büyük alacaklısıdır.

Japonya Ekonomisine Genel Bakış

01 Nisan tarihinde Japon mali yıl başlar st 31 Mart üzerine st sonraki yılın. Uluslararası Para Fonu’na göre Japonya’nın nominal değeri 5,18 trilyon ABD dolarıdır. Kişi başına düşen GSYİH 39,286 dolar. En büyük sanayi, tarım ve balıkçılık, imalat ve diğerleri arasında turizmdir. Japonya’nın sektör başına GSYH’si aşağıdaki gibidir: hizmetler %71,4, sanayi %27,5 ve tarım %1,2’dir. Japonya nüfusunun %0,2’si günde 1,90 doların altındaki yoksulluk sınırının altında yaşıyor. İşsizlik oranı 2.90%’dir.

Japonya’nın Başlıca İhracatı

Japonya tahmini olarak 728 milyar dolar değerinde mal ihraç ediyor ve ülkenin başlıca ihracatı motorlu taşıtlar, otomobil parçaları, elektrik üretim makinaları, demir ve çelik ürünleri, yarı iletkenler ve plastik malzemelerdir. Japonya, üçüncü büyük otomobil üreticisi ülkedir ve ülke için önde gelen ihracat mallarını oluşturur.

Japonya’nın Başlıca İhracat Ortakları

Japonya için önemli ihracat yerler Amerika Birleşik Devletleri tüm ihracatın %20’sini; Çin, tüm ihracatın %17,55’ini oluşturuyor; Güney Kore, tüm ihracatın %7,1’ini oluşturuyor; Hong Kong, tüm ihracatın% 5,6’sını oluşturuyor; ve tüm ihracatın% 4,5’ini oluşturan Tayland.

Japonya’nın Başlıca İthalatı

Japonya, petrol, sıvılaştırılmış doğal gaz, kömür, görsel-işitsel cihazlar, yarı iletkenler ve giyim eşyaları gibi malların ithalatına tahmini 632 milyar dolar harcıyor. Japonya, tarım ürünlerinin ve sıvılaştırılmış doğal gazın üçüncü, ithalatının en büyük kömür ithalatçısı.

Japonya’nın Başlıca İthalat Ortakları

Japonya, ürünlerini tüm ithalatın %24,8’ini oluşturan Çin’den ithal ediyor; ABD, tüm ithalatın %10’unu oluşturuyor; Avustralya, tüm ithalatın %5,4’ünü oluşturuyor ve Güney Kore, tüm ithalatın %4,1’ini oluşturuyor.

Japonya Ekonomisindeki Zorluklar

Japonya ekonomisi, yavaş ve istikrarsız bir büyüme oranına neden olan kötü borçlar ve elverişsiz dağlık araziler nedeniyle yetersiz doğal kaynaklar gibi sayısız sorun yaşamış, bu nedenle yerel tüketim için ithal tarımsal ürünlere güvenme ihtiyacı duyulmuştur. Japon nüfusu çoğunlukla düşük doğum oranlarından dolayı yaşlılardan oluşmakta, bu nedenle Japonya’nın işgücünün geleceği ile ilgili endişeleri artırmaktadır.

Japonya’nın Gelecek Planları

Japonya’nın ekonomisi büyük ölçüde insan emeğine bağlı olduğundan, hükümet azalan nüfusun etkilerine karşı koymak için yabancı göçmenler üzerindeki engelleri kaldırmak istiyor. Ekonominin diğer dünya ekonomilerinden artan tamamlanma ile başa çıkmasına yardımcı olmak ve genç ve vasıflı bireyler için istihdam şansını arttırmak için yaşam boyu istihdam gelenekleri ortadan kaldırılmaktadır.

Japonya’nın Ne Tür Bir Ekonomisi Var?

Japonya, dünyadaki en gelişmiş ikinci ekonomi, nominal GSYH’nin üçüncü, en yüksek nüfus ise 4’ü. Ülke, en büyük elektronik eşya endüstrisi ve patent başvuruları olan dünyanın en yenilikçi ekonomilerinden biridir. Japonya aynı zamanda lider kamu borç oranına sahip dünyanın en büyük alacaklısıdır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Japonca Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Japonya arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Japonca-Türkçe veya Türkçe-Japonca dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Japonya-Türkiye veya Türkiye- Japonya arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Tercüme hizmetlerimizle Japoncadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Japonca Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Japonca Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Arel Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.

 

×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?