Çekce Tercüme

Çekçe Tercüme

Birçok Euro bölgesi ülkesindeki ekonomi 2019’da yavaşlarken, Çek ekonomisi iyi durumda: GSYİH hem birinci hem de ikinci çeyrekte %2,7 oranında beklenenden fazla arttı. Yüzdürme ekonomisi temel olarak güçlü hane halkı tüketiminden kaynaklanmaktadır düşük işsizlik oranı ve dinamik ücret artışı nedeniyle tüketici güveni yüksek. Dış talebin ekonomi üzerinde de olumlu etkisi oldu.

Her yıl yirmi gösterge dört kategoride değerlendirilmektedir: kamu maliyesinin izlenmesi, uluslararası rekabet edebilirlik, istihdam ve verimlilik, özel borç ve dış borç.

Çek Cumhuriyeti hala istikrarlı ve çok güçlü bir büyüme sürecinde ve şu ana kadar 2017 yılına ait Allianz raporuna göre, sadece düşük makroekonomik dengesizliklere sahipti. Genel derecelendirmede, Çek Cumhuriyeti, AB genelinde 8,2 puanla bir kez daha ilk sırada yer aldı. 

İzlemeye göre, çok iyi performans, özel sektörde ve kamu sektöründeki borç oranlarının çok düşük olması ve işgücü piyasasında istisnai bir durum olması nedeniyle. Bu ülkedeki işsizlik oranı yüzde üçün altında.

Bununla birlikte, İttifak aşırı ısınma belirtileri konusunda uyarıda bulunuyor: sıkı iş gücü piyasası, yüksek verimlilik artışlarına rağmen birim işçilik maliyetlerinde önemli artışlara yol açan daha yüksek ve daha yüksek ücret artışlarına katkıda bulunuyor. “Birçok AB ekonomisinde göreceli olarak yüksek istihdam artışına ılımlı verimlilik artışı eşlik etse de Çek Cumhuriyeti’nde bunun tam tersi budur. İstihdam edilenlerin sayısı 2017’de yüzde 1’in altına yükselirken, emek verimliliği yüzde 2,7 oranında artmıştı.

Almanya AB sıralamasında 8,1 puan ile ikinci sırada yer aldı, ardından Hollanda 8,0 puan ile ikinci oldu.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Çek Cumhuriyeti arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Çekçe -Türkçe veya Türkçe- Çekçe dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Kazakça Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Çek Cumhuriyeti -Türkiye veya Türkiye- Çek Cumhuriyeti arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Tercüme hizmetlerimizle Kazakçadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Çekçe Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Çekçe Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartal Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?