Flemenkçe-Hollandaca Tercüme

Flemenkçe-Hollandaca Tercüme

Ekonomik planlama ve istatistiklerden sorumlu olan Centraal Planbureau (CPB), 2018 ve 2019 yıllarında Hollanda ekonomisinde daha da büyümeyi bekliyor. Mevcut yıl için, enstitünün gayri safi yurtiçi hasılada yüzde 3,2 oranında büyümesini beklediği ve 2019 için tahminin yüzde 2,7 oranında artması bekleniyor. Böylece, Hollanda ekonomisi aynı dönemde tüm avro bölgesi ortalamasının yüzde 0,6 oranında üzerinde büyüyor. Bunun temel nedeni, Hollanda hükümetinin savunma ve eğitim alanlarında yaptığı büyük yatırımların yanı sıra güçlü bir konut piyasasıdır. Ayrıca, Avrupa’daki düşük faiz oranları büyüyen ekonomiyi körüklüyor.

Hollanda’da işsizlik konusunda söylenecek olumlu şeyler var. Centraal Planbureau, bu yıl yüzde 3,9 ve 2019’da yüzde 3,5’lik bir düşüş olacağını öngörüyor. Büyüyen işgücüne bağlı olarak önümüzdeki işgücü piyasası akışı iyi karşılanabiliyor. Kalifiye personel çekmeye ve tutmaya devam etmek için şirketlerin kalıcı sözleşmeler sunmaları ve daha yüksek maaşlar ödemeleri daha muhtemeldir.

Emek maliyetlerini yükseltmek ve düşük KDV oranını yüzde altıdan dokuza çıkarmak, 2019 yılında enflasyonun yüzde 2,3’e ulaşacağı anlamına geliyor. Ancak, yüksek ücretler ve vergi indirimi nedeniyle, ortalama satın alma gücünde ortalama yüzde 1,6 artış bekleniyor.

Zaten geçen yıl, Hollanda ekonomisi yüzde 3,1 oranında büyüdü ve bu da on yıldaki en güçlü büyüme oranıydı.

Dış Ticaret: İhracat Ekonomiyi Yavaşlatıyor

Ekonomik yavaşlama büyük ölçüde yurt dışından gelen talebin azalmasına bağlı. Hollanda ihracatı son beş yılda ortalama %4,3 oranında büyürken, büyümenin 2019 ve 2020’de sırasıyla %1,1 ve %2,3’e ulaşması bekleniyor. Yeniden ihracat ve Hollanda’da yapılan ihracatta ana pazar olan Batı Avrupa’dan yapılan ithalattaki düşüşün ardından ihracat yavaşlıyor. Ülke, merkezi konumu ve Rotterdam limanından dolayı transit ülke olduğu için birçok ithalatı yeniden ihraç ediyor.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme Kartal Yeminli tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Hollanda arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Felemenkçe-Hollandaca -Türkçe veya Türkçe- Felemenkçe-Hollandaca dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Hollanda-Türkiye veya Türkiye-Hollanda arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Tercüme hizmetlerimizle Felemenkçe-Hollandacadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Felemenkçe-Hollandaca Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Felemenkçe-Hollandaca Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Arel Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?