Almanca Tercüme

ALMANCA TERCÜME

Almanya’nın ekonomik özgürlük puanı 73.5’tir ve ekonomisi 2019 Endeksinde 24. sıradadır. Genel puan 0,7 puan azalırken, parasal özgürlük ve işletme özgürlüğünde hükümet bütünlüğünün artmasına neden olan düşüşler yaşandı. Almanya, Avrupa bölgesindeki 44 ülke arasında 14. sırada yer almaktadır ve genel puanı, bölgesel ve dünya ortalamalarının üstündedir.

Almanya’da genel olarak işletme özgürlüğü ve yatırım özgürlüğü güçlü kalıyor. Uzun vadeli rekabet edebilirlik ve girişimcilik büyümesi, küresel ticarete açıklık, iyi korunan mülkiyet hakları ve sağlam bir düzenleyici ortamla desteklenmektedir. Mevcut siyasi koalisyon anlaşması, altyapı ve dijital teknolojilere yapılan kamu yatırımlarının arttırılması, çocuk bakımı için daha fazla harcama yapılması ve daha düşük gelir vergisi oranının uygulanması yoluyla, maliye politikasının hafifçe gevşemesinin beklenebileceğini öne sürüyor. Devletin sübvansiyon harcamaları rekor seviyelere ulaştı.

Almanya, Avrupa Birliği’nin siyasi ve ekonomik açıdan en etkili üye ülkesi olmaya devam ediyor. Şansölye Angela Merkel 2005’ten beri görevde. Merkel, uzun müzakerelerin ardından Mart 2018’de, merkezci Hristiyan Demokrat Birliği ve küçük ortağı Bavyera merkezli muhafazakâr Hristiyan Sosyal Birliği’nin Sosyal Demokrat ile onurlu bir koalisyon kurması üzerine dördüncü bir dönem aldı Eylül 2017 seçimlerinde genel meclis çoğunluğunu kesin olarak güvence altına almayan parti. Göç konusundaki politik gerilimler hala yüksek. Almanya’nın dördüncü ve Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan sağlam ekonomisi yüksek kaliteli mamul mal ihracatına dayanıyor. Rusya ile Almanya arasında ikinci bir doğal gaz boru hattı inşa etme planları ABD ve diğer Avrupa ülkelerinden ateş altında.

İhracatın ve ithalatın birleşik değeri GSYH’nin %86,9’una eşittir. Ortalama uygulanan tarife oranı yüzde 2,0’dir. Almanya, teknik ve ürüne özel düzenlemeler, sübvansiyonlar ve kotalar dahil olmak üzere AB’ye yönelik bir dizi ticaret dışı ticaret engelini uygulamaktadır. Uzun vadeli rekabet edebilirlik ve yatırım, küresel ticarete açıklık ile desteklenmektedir. İyi işleyen ve modern finans sektörü çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

 • Arel Tercüme olarak, Almanca Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Almanya arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınız da size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Almanca-Türkçe veya Türkçe- Almanca dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Almanya-Türkiye veya Türkiye-Almanya arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Tercüme hizmetlerimizle Almancadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Almanca Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Almanca Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartal Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?