Boşnakça Tercüme

Boşnakça Tercüme

Bosna-Hersek Merkez Bankası’ndan alınan ilk verilere göre, 2018’deki %3,6’lık büyüme beklenenden bir miktar yüksek oldu. Bununla birlikte, cari yıl için, ilk çeyreğe ait verilere dayanarak, yaklaşık %2,7’ye kadar önemli bir yavaşlama beklenmektedir.

Geçen yıl, bu dinamik ihracat, özel tüketim ve turizm kaynaklıydı. Buna karşılık, yatırım faaliyeti, özellikle kamu sektörü içinde değil, yabancı yatırımcılar arasında da durgun seyretmiştir.

Siyasi güvensizlik, şeffaflık eksikliği ve yasal kesinlik, karmaşık bürokrasi ve yüksek göç seviyelerine bağlı olarak olumsuz demografik eğilimler, özellikle nüfusun azalmasına neden olan genç ve daha iyi eğitimli işçiler genellikle ülkenin ekonomik kalkınmasının önündeki bir engeldir.

Özel Gelişmeler

7 Ekim 2018’deki seçimlerden bu yana ülke yeni bir hükümet kurulmasını bekliyor. Önceki müzakerelerin başarısız olmasının temel nedeni, Sırp Cumhuriyeti örneğinin Sırp örneğini takip eden Sırp Cumhuriyeti tarafının askeri tarafsızlık konusunda bir karar alması ve böylece Sırp etnik grubun temsilcilerinin NATO üyeliğinin gelecekteki üyeliği bakış açısıyla reddetmesini reddetmesi. Ancak Boşnak (Müslüman) ve Hırvat etnik grupların temsilcileri NATO’nun bir hükümet oluşumuna yaklaşımını taahhüt ediyor. Bunun için bir çözüm, özellikle AB olmak üzere, yurt dışından gelen baskılara rağmen görünmemektedir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Ticari Tercüme-Çeviri hizmetlerimizle, ülkemizle Bosna-Hersek arasında ticaretin canlanmasında ve ticari ortaklıklarınızda size destek olalım.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Teknik Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki teknik ve teknolojik konulardaki Boşnakça -Türkçe veya Türkçe- Boşnakça dillerinde sizlere katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Tıbbi Tercüme hizmetlerimizle iki ülke arasındaki tıbbi cihazlar ve malzeme alım satımlarıyla ilgili sizlerin hizmetindeyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Hukuki Tercüme hizmetlerimizle de Bosna-Hersek-Türkiye veya Türkiye-Bosna-Hersek arasında hukuki alandaki tercüme ve çeviri hizmetlerinizde size katkı sunalım.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Bilimsel Akademik Çeviri alanında uzman kadromuzla hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Edebi Çeviri ve tercüme hizmetlerimizle alanında uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Simultane Tercüme hizmetlerimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Tercüme hizmetlerimizle Boşnakçadan-Türkçeye çeviri hizmetlerimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça-Türkçe Çeviri hizmetlerimizle tercüme işlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
 • Arel Tercüme olarak, Boşnakça Tercüme Hizmetleri uzman ekibimizle sizlerleyiz.
 • Arel Tercüme olarak, Türkçe- Boşnakça Tercüme işlerinizde sizin yanınızdayız.
 • Arel Tercüme olarak, Kartal Yeminli Tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle çözümler sunmaktayız.
×

Merhaba!

WhatsApp veya mail göndermek için info@areltercume.com.tr

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?